Categories
Uncategorized

Spēles tiešsaistē – vecākiem jāspēlē kopā ar bērniem

Vecākiem vajadzētu spēlēt tiešsaistes spēleskopā ar bērniem, lai labāk izprastu ar to saistītos riskus un ieguvumus, norāda tiešsaistes drošības grupa. Jauns pētījums, ko publicēja tiešsaistes drošības eksperti Internet Matters, atklāj, ka lielākā daļa vecāku nejūtas pārliecināti, ka nodarbojas ar tiešsaistes spēlēm, neskatoties uz to, ka vairāk nekā trīs ceturtdaļas bērnu spēlē tiešsaistes videospēles.

Tiešsaistes spēles

Tiešsaistes spēles

Viņu atklājumi liecina, ka vairāk nekā puse vecāku (55%) uztraucas, ka svešinieki vērsīsies pie viņu bērniem, izmantojot tiešsaistes spēļu platformas. Savukārt vairāk nekā trešdaļa (38%) nav pārliecināti, ko viņu bērni spēlē tiešsaistē.

Ziņojums mudina vecākus saprast spēļu priekšrocības, 62% aptaujāto atzīst, ka tiešsaistes spēļu spēlēšana var palīdzēt attīstīt bērna problēmu risināšanas prasmes.

Ņemot vērā secinājumus, Londonā bāzēta bezpeļņas organizācija vecākiem ir izveidojusi virkni tiešsaistes resursu, lai sniegtu viņiem informāciju par tiešsaistes spēļu priekšrocībām un trūkumiem – un mudina viņus pievienoties saviem bērniem. Tiešsaistes vadlīnijās ir iekļauti arī ieteikumi videospēlēm, kas piemērotas visai ģimenei.

Interneta lietu spēļu eksperts Endijs Robertsons piebilda, ka piedāvāto spēļu klāsts ir milzīgs. Robertsons paziņoja, ka, iesaistoties tiešsaistes spēlēs ar bērniem, vecāki varēs “palīdzēt gūt labumu no ieguvumiem” un “svinēt” savus panākumus spēlē.

Internet Matters izpilddirektore Karolina Buntinga sacīja, ka vecāki, kuri regulāri iesaistās bērnu aktivitātēs tiešsaistē, ir labāk sagatavoti, lai viņus vadītu dažos jautājumos, ar kuriem viņi var saskarties.

“Mēs mudinām vecākus darīt kaut ko tādu, kas var būt pretrunā ar viņu dabu un iesaistīties. Tā kā tagad lielākā daļa bērnu spēlē tiešsaistes spēles, tas ir kļuvis par neatņemamu daļu no augšanas digitālajā laikmetā. ”

Neskatoties uz jauno iniciatīvu, ir izteiktas bažas, ka videospēles var izraisīt atkarību, un izstrādātājiem ir jāuzņemas pienākums darīt vairāk, lai aizsargātu lietotājus, īpaši jauniešus.

Digitālās, kultūras, plašsaziņas līdzekļu un sporta departamenta (DCMS) izraudzītā komiteja pašlaik veic izmeklēšanu par atkarību izraisošām tehnoloģijām, kuras mērķis ir aplūkot videospēles un to izmantošanu noziegumos: apmaksātas spēles iekšējo preču pakas, par kurām daži uzskata varētu izmantot kā vārti azartspēlēm jauniešiem.

Ziņas nāk pēc tam, kad jaunie pētījumi atklāja, ka katrs ceturtais bērns pēdējo 12 mēnešu laikā ir piedzīvojis tiešsaistes vardarbības veidu. Apvienotās Karalistes sakaru regulators Ofcom veica pētījumu ar Informācijas komisāra biroju (ICO), lai identificētu nacionālās bažas par interneta lietošanu.

Viņu atklājumi, kas maijā tika publicēti Ofcom pirmajā ikgadējā tiešsaistes tautas ziņojumā, parādīja, ka pēdējā gada laikā 23% bērnu ir tikuši pakļauti kibernoziegumiem, savukārt 39% ir bijuši pakļauti aizskarošai valodai tiešsaistē.

Esam uzmanīgi, sekojam līdzi, ko mūsu bērni dara internetā un paši iesaistāmies, lai vairāk saprastu un izprastu savu bērnu rīcību. Mēs nevaram tikai noliegt šīs spēles. Ir jāsaprot iemesli, kāpēc bērni spēlē un jāsaprot gan plusi, gan mīnusi spēlēšanai un tas jāizrunā ar bērnu.